Jak zacząć korzystać z programu partnerskiego Allegro Share. Poradnik krok po kroku

Allegro Share - Program partnerski Allegro. Jak zacząć korzystać?

Allegro Share - Program partnerski Allegro. Jak zacząć korzystać?

Witaj na blogu Try and Earn - miejscu, gdzie możesz dowiedzieć się, jak zarabiać dodatkowe pieniądze. Tym razem wezmę pod lupę program partnerski Allegro. Do niedawna znany pod nazwą Allegro Polecam. Teraz jest to Allegro Share. Jeżeli chcesz zarobić poprzez polecanie produktów znajdujących się na Allegro takich jak smartfony, elektronika, sukienki, opony lub co innego tylko chcesz. Lubisz dzielić się swoimi ulubionymi produktami z innymi i chciałbyś być  za to wynagradzany, to jesteś we właściwym miejscu!


Czym jest Allegro Share i czy różni się od Allegro Polecam?


Allegro Share to program partnerski oferowany przez platformę Allegro, która umożliwia jej użytkownikom zarabianie punktów za polecenie linków do produktów znajdujących się na Allegro. Później te punkty można wymienić na kupony rabatowe, które wykorzystasz podczas zakupów na Allegro. Od poprzedniej wersji programu (Allegro Polecam), Allegro Share różni się tym, że zamiast pieniężnego wynagrodzenia w formie prowizji od sprzedaży, dostajemy punkty, które można wymienić na kupony do wykorzystania na zakupy na platformie.


Dlaczego warto dołączyć?


Dołączenie do programu Allegro Share to świetny sposób na zyskanie kuponów rabatowych Allegro, dzieląc się swoimi ulubionymi produktami z innymi. Nie tylko możesz pomóc innym w znalezieniu produktów, które ich interesują, ale także zostać nagrodzony za każdy udany zakup dokonany przez osoby, które poleciłeś. Co najważniejsze polecanie jest proste i skuteczne. Allegro.pl to największa platforma sprzedażowa w Polsce, którą miesięcznie odwiedza 21 mln osób miesięcznie,% co stanowi 78% użytkowników int ernetu w Polsce.


Jak dołączyć do programu Allegro Share


Jeśli jesteś zainteresowany możliwością zarabiania poprzez polecanie produktów na Allegro, dołączenie do Allegro Share jest proste i szybkie. Program jest dostępny dla użytkowników posiadających aktywne Konto Zwyłe, Konto Junior lub Konto Firma. Jeśli jeszcze nie masz konta, załóż je, a następnie aktywuj. Aby przystąpić do programu na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej wejdź w sekcję Moje Allegro/Programy zniżkowe/Allegro Share.  Zaakceptuj przy tym regulamin Allegro Share. Jest to niezbędny warunek do dołączenia do programu partnerskiego. Następnie kliknij Dołącz do programu.

💡Jeśli masz kilka kont na Allegro, pamiętaj, że możesz dołączyć do programu tylko za pomocą jednego z nich. Wybierz konto, z którego chcesz korzystać w programie Allegro Share.

Jak polecać produkty na Allegro - wyłączenia


Program Allegro Share oferuje możliwość polecania tysięcy produktów dostępnych na platformie Allegro. Od elektroniki, poprzez odzież, sprzęt RTV AGD, meble czy akcesoria dla zwierząt. Pamiętaj jednak, że niektóre kategorie są wyłączone, takie jak Erotyka, Leki bez recepty, Suplementy i odżywki, Nieruchomości, Mleka modyfikowane początkowe oraz niektóre podkategorie Kolekcja i Sztuka.

Generowanie linków polecających


Po dołączeniu do programu można generować indywidualne linki polecające do wybranych ofert na Allegro.

Wystarczy otworzyć wybraną ofertę, kliknąć ikonę udostępniania w prawym górnym rogu zdjęcia i skopiować utworzony link.

Jak generować linki polecające w Allegro Share

Udostępnianie linków


Wygenerowane linki polecające można udostępniać w różnych miejscach i kanałach, takich jak media społecznościowe, blogi, strony internetowe, fora dyskusyjne itp.

Pamiętaj, że udostępnianie linków powinno być zgodne z regulaminem platform, na których je publikujesz.

Polecenie produktów

Kiedy ktoś kliknie na udostępniony przez Ciebie link polecający i dokona zakupu polecanej oferty lub innych produktów należących do tej samej kategorii zdobywasz punkty. Historię zdobytych punktów znajdziesz w zakładce Moje Allegro/Programy zniżkowe/ Allegro Share

Zasady naliczania punktów

Za każdą złotówkę wydaną przez kupującego na zakup poleconego produktu i innych produktów z tej samej kategorii, otrzymujesz 1 punkt.

Jeśli kupujący zamiast poleconego produktu wybierze inny produkt należący do tej samej kategorii, również zdobywasz punkty. Punkty za zakup dodatkowy są przyznawane, gdy produkt polecony i dodatkowy należą do tej samej kategorii.

Link polecający działa tak długo, jak oferta jest aktywna. Kupujący ma maksymalnie 24 godziny od otwarcia linku, aby dokonać zakupu, a punkty zostały naliczone. 

Weryfikacja punktów

Należy pamiętać, że punkty zostaną naliczone jedynie wtedy, jeśli zakup zostanie dokonany po przejściu z indywidualnego linku polecającego.

Po dokonaniu zakupu przyznane punkty przechodzą do puli punktów oczekujących. Allegro ma do 45 dni na ich weryfikację, zabezpieczając się na wypadek np. zwrotu czy reklamacji towaru przez kupującego.

Zasady naliczania punktów w Allegro Share

Wymiana punktów na kupony rabatowe

Gdy zgromadzisz odpowiednią liczbę punktów, możesz je wymienić na kupony rabatowe. Dostępne są kupony o nominałach od 10 do 200 zł.  Za 1000 punktów otrzymasz kupon o wartości 10 zł, za 2000 punktów - 20 zł itd.

💡Pamiętaj że kupony wykorzystasz przy tzw. szybkich płatnościach na Allegro. Nie znajdujesz zakupów opłaconych za pomocą tradycyjnego przelewu czy rat PayU. Kupon nie zadziała także przy zakupach za pobraniem. 

Kupony rabatowe są ważne przez 12 miesięcy od daty ich otrzymania. Maksymalnie możesz zebrać 360 000 punktów w ciągu ostatnich 30 dni czyli 600 zł. Po osiągnięciu tej liczby punkty przestaną być naliczane. 

Korzyści z uczestnictwa


Być może maksymalna kwota "zarobku" w wysokości 600 zł miesięcznie nie jest stawką, która powala na kolana, ale raz przechodząc do zakładki Moje Allegro i aktywując program partnerski możesz właściwie o nim zapomnieć. Bo któż z nas nie poleca produktów na grupach na FB czy innych mediach społecznościowych? Chwalimy się swoimi zakupami i doradzamy tym, którzy nas o to proszą. Wtedy wystarczy wkleić link, a punkty zbierają się same. Dzięki nim możesz skorzystać z rabatów na swoje zakupy na Allegro.pl i płacić mniej. A o to właśnie chodzi na blogu Try and Earn.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak jeszcze więcej możesz oszczędzić robiąc zakupy na Allegro.pl przeczytaj post na temat sprawdzonych sposobów na oszczędzanie.

Komentarze

Translate this site

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *