Moje zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2023

Zarabianie na promocjach bankowych to rzecz, którą zajmuje się od ośmiu lat. Jest to jeszcze niezbyt popularny, ale bardzo łatwy  sposób na podreperowanie domowego budżetu. Tym bardziej, że mnogość promocji bankowych pozwala na wybór i korzystanie z tych najbardziej opłacanych. Nigdy nie liczyłam ile w danym miesiącu udało mi się zarobić wyłącznie na promocjach bankowych, ale teraz na potrzeby bloga zrobię takie podsumowanie.Jeżeli formuła się sprawdzi, to taki post będzie  pojawiał w przyszłości na koniec każdego miesiąca.

Uczestnictwo w promocjach bankowych i wielkość zarobków, zależy w głównej mierze od okresów karencji, jakie wyznaczają banki. Na początku drogi z tego typu zarabianiem w internecie - przy otwarciu kilku kont osobistych na raz - można dorobić bardzo fajne pieniądze. Później staje się to nieco trudniejsze, ze względu na wspomniane przeze mnie okresy karencji. Wynoszą one - w zależności od produktu, o który się wnioskuje - od kilku miesięcy w przypadku kart kredytowych, do dwóch trzech lat w przypadku kont osobistych. 

Na szczęście liczba banków komercyjnych w Polsce, organizujących tego typu akcje jest całkiem spora, Zachęcam także, aby w promocjach bankowych uczestniczyć wspólnie z małżonkiem, albo innymi osobami bliskimi. Wtedy zarobki będą odpowiednio większe i okresy karencji nie tak bardzo odczuwalne.

W skład promocji bankowych - oprócz otwierania kont osobistych - wchodzą również promocje związane z zakładaniem kont firmowych, kont oszczędnościowych i lokat z promocyjnym oprocentowaniem. Wybór jest bardzo szeroki, a promocji systematycznie przybywa.


W grudniu na warunkach promocyjnych miałam otworzone konta osobiste w trzech bankach: w mBanku, Banku Santander i BNP Paribas oraz konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 7% w Banku Millennium i to od nich pochodziły moje zarobki.

mBank – wypłacił mi trzecią transzę nagrody w wysokości 150 zł oraz 50 zł za otworzenie konta dla dziecka.
BNP Paribas – w ramach promocji lojalnościowej - w zamian za cofnięcie dyspozycji zamknięcia konta - otrzymałam bon do Allegro na 50 zł
Santander – korzystając z aktualnej promocji otrzymałam bon do Biedronki w wysokości 100 zł w ramach programu poleceń.
Do grudniowych benefitów mogłabym też doliczyć odsetki w ramach promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w banku Millennium (nadal mam 7% w skali roku). Jednak ze względu na to, że jest to kwota indywidualna,  zależna od ilości zdeponowanych środków, to nie będę jej podawać.

Otwierając jedynie trzy konta osobiste, zrobiłam w grudniu 200 zł w gotówce oraz 150 zł w formie kart podarunkowych, które równie dobrze można by było wziąć za nagrodę pieniężną, bo któż z nas nie robi zakupów w Biedronce czy na Allegro?
Co daje razem 350 zł w grudniu 2024.
Przy czym żadne z otwartych przeze mnie kont nie generuje dodatkowych kosztów, bo zawsze spełniam warunki, aby prowadzenie rachunku było za darmo.

Ważne!  Nagrody uzyskane w promocjach bankowych są przyznawane w ramach sprzedaży premiowej. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt  68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nagrody o wartości nieprzekraczającej 2000 zł wydawane w ramach sprzedaży premiowej usług wnioskodawcy są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych.


Komentarze

Translate this site

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *